Beykoz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen eğitim tamamlandı.

Dijitek Grup ve Beykoz Üniversitesi işbirliğiyle 8-9 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen eğitim tamamlandı.

Planlandığı gibi 8 Nisan Pazartesi günü genel ihale mevzuatı ile Vakıf Yükseköğretim Kurumları İhale Yönetmeliği anlatıldı. Eğitim sunumunu Kamu İhale Kurumu Düzenleme Dairesi Grup Başkanı gerçekleştirdi.

Sunumda özellikle Yönetmelik’te düzenlenmeyen, eksik düzenlenen veya farklı yorumlara açık düzenlemelere dikkat çekilerek, Yönetmelik uyarlaması çalışmalarında bunlar üzerinde durulmasının önemi vurgulandı. Üniversitelerin yönetmelik uyarlama çalışmasını YÖK tarafından yayımlanan yönetmeliğine sadece organizasyon adının üniversite adıyla değiştirilmesi şeklinde özetlenebilecek şekilde yapılacak bir çalışmanın, üniversiteyi sınırlayacağı ve doğrudan 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümlerine götüreceği üzerinde duruldu

Teorik anlatımın ardından 9 Nisan Salı günü atölye çalışması ve örnek ihale uygulaması yapıldı. Katılımcıların farklı bilgi seviyelerinde olmasından dolayı, temel ve orta düzey soru ve sorunlar birlikte tartışıldı.

Başta Beykoz Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Murat ŞENTÜRK ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Göktuğ ÖZMEN ile Beykoz Üniversitesine, eğitimcilerimize ve aktif katılımlarıyla eğitimi onurlandıran üniversitelerin değerli personellerine teşekkür ediyoruz.

Leave a Reply